Blog

IMG-1511

Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Dzisiaj czytasz mój pierwszy post. Nazywam się Magdalena Mikołajczyk. Pomagam osobom aktywnym fizycznie ćwiczyć świadomie dzięki czemu poprawiają swoje wyniki sportowe bez zbędnych kontuzji. Specjalizuje się w diagnostyce dolegliwości bólowych oraz ocenie biomechaniki ciała.
 
Jaka jest tematyka bloga?
Znajdziesz tutaj informacje o:
-podstawach ćwiczeń oraz treningu (funkcjonalnym, siłowym, biegowym, medycznym),
-zapobieganiu kontuzji,
-mobility.

 

Dowiesz się jak zacząć ćwiczyć, aby nie zrobić sobie krzywdy i jak najlepiej zadbać o swoje ciało – zdrowie. Zgłębisz wiedzę o zasadach oraz technice ćwiczeń, której być może Ci brakuje. Czy zadajesz sobie pytania: Co wpływa na kontuzję ? Jak jej uniknąć ? Jak rozluźniać spięte mięśnie po treningu ? Jak ćwiczyć świadomie ?

Dlaczego powstał ten blog?

Moją misją jest uświadomić miłośników sportu jak ważny jest świadomy trening, który umożliwi Ci spełnienie Twoich marzeń oraz celów bez zbędnych kontuzji. Dzisiejszy tryb życia jest bardzo niehigieniczny i negatywnie wpływ na całe ciało oraz jakość treningu. Siedząca praca funduje szybsze, nieprawidłowe zużywanie tkanek – zmniejszenie na własne życzenie rezerwy wytrzymałości organizmu, które powinny nam wystarczyć do ponad 100 lat.

Jeśli czujesz, że natłok informacji przedstawiany przez różnych specjalistów spływa na Ciebie wielką falą a Ty nie bardzo rozumiesz co autor miał na myśli, nie wiesz od czego zacząć, jak dbać o zdrowie, jak trenować i w którą stronę iść. To znaczy, że coś przyciągnęło Cię właśnie TUTAJ.

Blog ten dedykuję wszystkim osobom aktywnym fizycznie, które nie chcą popełniać błędów podczas treningu, negatywnie wpływających na realizację ich celów oraz marzeń.

Dzięki wiedzy przedstawionej w łatwy i zrozumiały dla każdego sposób poznasz podstawy, które zwiększą Twoją świadomość. Przestaniesz zastanawiać się co i jak zrobić w czasie treningu. Będziesz wiedzieć jak najlepiej pomóc sobie. Nauczysz się trenować świadomie i odpowiedzialnie. Zdobyta wiedza pomoże Ci w zapobieganiu kontuzji oraz ułatwi Ci powrót do treningu po urazie.

Pamiętaj również, aby nie traktować tej wiedzy stricte jako „porady fizjoterapeutycznej/lekarskiej”. Jeśli borykasz się z poważnymi dolegliwościami bólowymi koniecznie zdiagnozuj swój problem i zgłoś się do lekarza oraz fizjoterapeuty. Pamiętaj dobra diagnoza Twoich problemów to klucz do sukcesu!

Jeśli masz jakieś pytania możesz śmiało pisać do mnie na adres: info@rehabfizjoterapia.pl, facebook@rehab.fizjo lub Instagramie @rehab.fizjo.

Pozdrawiam,
Magdalena Mikołajczyk